Bu e-posta'yı düzgün göremiyorsanız tıklayınız.

166
Tanıtım Bülteni
24 Eylül 2009


 

URSA Isı Yalıtım San. ve Tic. A.Ş. , URSA GLASSWOOL® ürün gamıyla Mart 2009’dan bu yana Türkiye pazarında üretim ve dağıtıma başlamıştır. URSA GLASSWOOL® en ileri teknoloji ile üretilmiş, yüksek kaliteli ve etkin maliyetli bir camyünü yalıtım malzemesidir. Bu ürün, yüksek seviyede ısı ve ses yalıtımı özelliklerine sahiptir. Bu özellikleri ile camyünü eğimli çatı ve çatı aralarında, bölmeler ve sandviç duvar gibi inşaat uygulamaları için ideal ısı ve ses yalıtımı malzemesidir.

Yalıtım rulo ve levhaları olarak üretilen URSA GLASSWOOL® metal ve ahşap çatılar, kullanılan/kullanılmayan çatı araları, çelik konstrüksiyonlu endüstriyel yapılar, sandviç çatılar, cephe ve ara bölme duvarları, havalandırma ve klima kanallarının dıştan yalıtımı, güneş enerjisi kolektörlerinde, sıcak su depolarının yalıtımında ve hayvan barınakları ve tavuk çiftliklerinde kullanılmaktadır. Binalardaki birçok uygulama için, enerji tasarrufu ve ses yalıtımında en elverişli çözümün camyünü olduğu kanıtlanmıştır. URSA, camyünü talebini teşvik ederken Türkiye’nin enerji ve çevre faturasını da düşürecek  bu üstün özelliğin  tüm avantajını kullanacak gerekli donanımı
edinmiştir. Çevre dostu olma anlamında URSA GLASSWOOL® ileri gelen yalıtım malzemelerinden biridir. URSA GLASSWOOL® sayesinde elde edilen enerji tasarrufu, üretimi ve kurulumu sırasında tüketilen enerji miktarından oldukça fazladır. Dolayısıyla bu ürün doğanın dengesi ve çevrenin korunması açısından ciddi bir pozitif etkiye sahiptir.
 
Avrupa’nın ileri gelen yalıtım malzemesi ve sistemleri üreticilerinden biri olan URSA, ısı ve ses yalıtımı ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte üstün kaliteli ürün yelpazesi ve seçkin hizmet anlayışı ile şimdi Türkiye’de. URSA, Avrupa’daki 3. en büyük yalıtım malzemesi üreticisidir. Batıda Portekiz’den, doğuda Rusya Vladivostok’a, kuzeyde İsveç’ten güneyde Türkiye’ye toplam 16 üretim merkezi ve yoğun dağıtım ağı ile URSA, Avrupa’daki birçok ülkeye ek olarak, iki ana iş kolu olan cam yünü ve XPS üretiminde lider pozisyonda bulunduğu Rusya’da ve 2008 Eylül ayından itibaren Türkiye’de cam yünü üretimiyle faaliyet göstermektedir.

2002 yılında, hisseleri halka açılmış olan ve genel merkezi Madrid’de bulunan URSA, 1907 yılından bu yana inşaat malzemeleri üretiminde faaliyet gösteren İspanyol Uralita grubuna bağlı olarak kurulmuştur. 11 ülkede 60 üretim tesisiyle faaliyet gösteren Uralita grubu, 2007 yılında 1,1 milyar Euro ciro elde etmiştir. Grubun üretimini yaptığı 3 inşaat malzemesi ve kimyasallar bölümü özellikle Güney Avrupa pazarında lider pozisyondadır.

URSA’nın kökleri yalıtım malzemesi üreticisi Pfleiderer’e dayanır. 1991’den itibaren Pfleiderer’in, ürün portföyü yalıtım malzemeleri üzerine yoğunlaşmaya başlamıştır. Slovenya Novo Mesto’daki Novoterm’in satın alınmasıyla, 1992’de ilk uluslararası düzeyde üretim başlamıştır. 2003 yılında, Poliglas’ın yalıtım malzemeleri bölümlerinin birleştirilmesiyle URSA markası yaratılmıştır. 1988’den itibaren URALITA grubunun bir parçası olan Poliglas, yalıtım malzemesi sektörüne 50 yılı aşkın tecrübesi ile katkıda bulunmaktadır. 1997’de Macaristan’daki taşyünü üreticisi Isolyth’in satın alınmasıyla hedeflenen yalıtım malzemesi programı tamamlanmıştır. 1998 yılı ise İngiltere’deki şirketin açılışına tanıklık etmiştir. 1999’da Fransa’da son yerel cam yünü üreticisi Fibraver’in satın alınması ve 2000’de yine Fransa’da (St. Avold) bir cam yünü üretim tesisinin daha faaliyete geçirilmesiyle, şirketin ülkedeki varlığı güçlenmiş, bunu 2002’de İtalya’da Bondeno’da yeni bir XPS tesisinin kurulması takip etmiştir.
15,000 ton kapasiteli Ankara Polatlı’daki yeni bir fabrikanın URSA camyünü fabrikaları ağına eklenmesiyle, Uralita Grubu cam yünü biriminin Türkiye ayağını başarıyla tamamlamıştır. URSA Insulation S.A., URSA GLASSWOOL® ürün gamıyla Türkiye pazarında halihazırda aktiftir. Yeni üretim kapasitesi, şirketin bu pazarda lider pozisyonlarda faaliyet göstermesini ve müşterilerine yüksek standartlarda hizmet sunmasını sağlayacaktır.

URSA Isı Yalıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak bizler, 100 yıllık bir geleneğe sahip İspanyol URALITA GROUP’ un bir parçası olarak, küresel bir gücün avantajını kullanıyoruz. Gelecekte, daha da yaratıcı ve yenilikçi ürünlerimizle, yeni iş alanlarımızla ve uluslararası varlığımızdan güç alan teknik bilgi birikimimizle müşterilerimize daha da iyi hizmet sunmayı amaçlıyoruz.URSA-Turkiye@uralita.com
www.ursainsulation.com.tr
URSA Isı Yalıtım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
Polatlı Organize Sanayi Bölgesi
203. Cadde No:15 06900 Polatlı - Ankara / Türkiye
Tel: +90 312 626 50 66 Faks: +90 312 626 50 65

 Tanıtım bültenlerini almak istemiyorsanız tıklayınız.